مراحل کشیدن دندان با لیزر
کامرانیه شمالی- خیابان بازدار-قبل از کوچه تاجیکی-ساختمان بام کامرانیه-پلاک ۱۳-طبقه
02122900416
09022900416

مراحل کشیدن دندان با لیزر و مزایای آن

دندانی که به شدت آسیب دیده است ممکن است نیاز به کشیدن داشته باشد. پزشکان پس از ارزیابی تعیین می کنند که از چه روشی استفاده کنند. کشیدن دندان، جراحی دندان، کشیدن ریشه، استخراج بافت، استخراج استخوان، کشیدن دندان نهفته و کشیدن دندان عقل از کارهایی است که به روش لیزر انجام می شود. با این روش هر گونه درد و ناراحتی ناشی از جراحی کاهش یافته و در برخی مواقع نیاز به بخیه هم نیست. در این مقاله در مورد کشیدن دندان با لیزر با شما صحبت می کنیم و اطلاعاتی در این زمینه ارائه خواهیم کرد.

هدف از لیزر دندانپزشکی

در روش های قدیمی از ابزارهای دستی به منظور درمان عفونت دندان، پوسیدگی، کشیدن دندان و غیره استفاده می شد. اما امروزه بسیاری از درمان های ترمیمی و روش های دندانپزشکی زیبایی از لیزر استفاده می کنند. دلیل این امر این است که این روش در مقایسه با روش های دیگر عملکرد بهتری داشته و باعث بهبود سریع دندان و دهان می شود.

کشیدن دندان به روش لیزر

از لیزر دندانپزشکی در چه مواردی استفاده می شود؟

رفع پوسیدگی دندان: لیزر می تواند به بریدن و شکل دادن به مینای دندان کمک کند و دندان را برای پرکردن آماده می کند. همچنین ممکن است از لیزر برای برداشتن بافت پوسیده در طول درمان ریشه نیز استفاده شود.

بیماری لثه: بافت لثه ملتهب را می توان با کمترین آسیب بر روی بافت سالم برداشت. لیزر همچنین می تواند به افشای ریشه دندان برای از بین بردن پلاک نیز کمک کند.

دندان عقل نهفته: لیزر می تواند به بریدن بافت لثه کمک کند تا دندان عقل در حد ممکن ظاهر شود.

دندان های حساس: لیزرهای دندانی می توانند به مهر و موم کردن لوله های ریشه دندان کمک کنند تا حساسیت دندان به غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم کاهش یابد.

تغییر رنگ دندان ها: لیزرها گاهی در درمان‌های حرفه‌ای سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌شوند تا عامل سفیدکننده را فعال کرده و روند سفید کردن را تسریع کنند.

اصلاح لبخند: اگر می خواهید ظاهر لبخند خود را تغییر دهید، می توانید از لیزر برای تغییر شکل خط لثه و برداشتن بافت اضافی لثه برای نشان دادن بیشتر دندان های شما استفاده کنید.

زخم های دهان: اگر زخم یا ضایعه مداوم در دهان خود دارید، ممکن است از لیزر برای کمک به کاهش درد یا برداشتن بافت برای بیوپسی استفاده شود.

چه زمانی نیاز به کشیدن دندان است؟

یکی از مشکلات کشیدن دندان که اغلب با آن آشنا هستید.و یا حتی درگیر آن شده اید، کشیدن دندان عقل است. از آنجایی که اغلب دندان‌های عقل برای دندان‌های مجاور مشکل ایجاد می‌ کنند.و می ‌توانند عفونی شوند، دندان عقل اغلب قبل یا بعد از آمدن برداشته می‌شوند. دلایل دیگری نیز وجود دارد.که ممکن است مجبور به کشیدن دندان خود شوید. در دامه به برخی از آن ها اشاره شده است.

 • پوسیدگی شدید دندان
 • دندان های آسیب دیده، شکسته یا عفونی
 • دندان هایی که به درستی در نمی آیند
 • بیماری لثه
 • ایجاد فضا برای جابجایی دندان ها در طول درمان ارتودنسی
 • عوارض جانبی برخی داروها یا درمان ها

بیشتر بدانید: جرم گیری دندان به روش لیزر

کشیدن دندان به روش لیزر

درمان دندانپزشکی با لیزر با تثبیت پرتو شدید انرژی نور برای انجام اقدامات دقیق دندانی کار می کند. کنترل آنها آسان است و به دندانپزشکان اجازه می دهد.بدون درد بافت را برش داده یا تبخیر کنند. بدین ترتیب، پوسیدگی دندان ها از بین می رود.و بافت آسیب دیده از لثه ها جدا می شود. از طرف دیگر، از دست دادن خون به حداقل می رسد زیرا پرتو نور با سوزاندن باعث می شود.که زمان بهبودی و نیاز به مسکن های بدون نسخه به شدت کاهش یابد.

برای شروع درمان، دندانپزشک ابتدا بافت های اطراف دندان به جدا می کند.و با لق شدن دندان به راحتی دندان عقل یا دندان آسیب دیده را از محل مورد نظر جدا می کند. سپس به کمک لیزر بافت های اطراف را می سوزانند تا از خونریزی جلوگیری کنند. با این عمل هر نوع باکتری و میکروب نیز از بین می رود.

لیزر با تولید یک پالس به کوتاهی یک ده میلیونیم ثانیه باعث بهبود.وضعیت بیمار، آسیب کمتر به بافت‌های اطراف و بهبودی سریع بیمار می ‌شود. از لیزر برای کاهش و حتی از بین بردن درد مرتبط با دندان عقل عفونی و دردناک استفاده می شود.

لیزر جریان خون را بهبود می بخشد و بهبودی را تسریع می کند و ناراحتی بعد از عمل را کاهش می دهد. عمل لیزر نیاز به کدام تزریقی ندارد و نتایج عالی به همراه دارد. بیشتر درمان‌هایی که در داخل دهان انجام می‌ شوند را می ‌توان با استفاده از لیزر انجام داد، زیرا این مزیت برای به حداقل رساندن خونریزی و درد در حین و بعد از عمل است.

کشیدن دندان با لیزر در مطب دندانپزشکی لیلا عطایی

فناوری های لیزر درمانی در کشیدن دندان

قبل از اینکه بیمار بتواند دندان خود را بکشد، دندانپزشکان برای تشخیص مشکل و تعیین بهترین روش، نیاز به تصاویر با کیفیت بالا دارند. در روش  Holistic Dentalما اسکن‌های CBCT را برای اصلاح سطوح بیشتری از جزئیات استفاده می شود که نسبت به اشعه ایکس استاندارد تصاویر سه بعدی از دندان‌ها، بافت‌های نرم، مسیرهای عصبی و استخوان‌های شما تولید می‌ کند. پس از مشاوره و تأیید نیاز به کشیدن دندان، ممکن است آنتی‌بیوتیک قبل از تاریخ عمل برای شما تجویز شود.

یکی از فناوری‌های دیگر، CGF است. یک تکنیک پیوند سلول‌های بنیادی برای بهبود زخم و کاهش درد و التهاب می باشد. مورد دیگر استفاده از Osteon برای ایجاد استخوان چسبنده به دندان است که به عنوان داربستی برای بدن شما برای بازسازی استخوان جدید در اطراف عمل می کند.

مزایای استفاده از لیزر دندانپزشکی

استفاده از لیزر در درمان های زیبایی و ترمیمی در مقایسه با روش های سنتی مزایای زیادی دارد. با دانستن این مزایا شما می توانید با خیال راحت اقدام به لیزر دندان کنید و در کمترین زمان به نتایج عالی دست پیدا کنید.

به روش لیزر دیگر نیازی به بیهوشی یا بخیه زخم ها نیست. علاوه بر این، به بهبود انواع ناراحتی های دندان نیز کمک می کند که در زیر بیان شده است:

 • کوتاه شدن مدت درمان و زمان بهبودی
 • کاهش خونریزی و تورم در حین جراحی
 • کاهش اسکار بافت های اطراف دندان و لثه
 • خطر ابتلا به عفونت ها را کاهش دهد
 • بازسازی بافت لثه
 • کاهش ناراحتی و اضطراب

کشیدن دندان با تکنیک های نوین.درمانی در مطب دکتر لیلا عطایی

کشیدن دندان به دلایل متفاوتی ممکن است پیش بیاید، اما روش درمان آن باید به صورت اصولی انجام شود.تا با مشکلات عفونتی و زخم مواجه نشوید. دکتر لیلا عطایی و تیم متخصص آن با استفاده از روش های نوین و دستگاه های پیشرفته هر نوع خدمات دندان مانند روت کانال تراپی، زیبایی لبخند، ترمیم دندان، ایمپلنت دندان و غیره را برای شما انجام می دهد.