دنتال لیفتینگ

دنتال لیفتینگ چیست؟

دنتال لیفتینگ یا لیفت دندان با حذف عناصر منفی که به دلیل افزایش سن به وجود می‌آیند، لبخند را بهبود می‌بخشد. لیفت دندان مشکلات زیبایی که باگذشت زمان ظاهر می‌شوند را اصلاح می‌کند. این مشکلات زیبایی شامل تغییر موقعیت دندان‌ها، آسیب به شکل آن‌ها، تغییر رنگ دندان‌ها، عقب‌نشینی لثه‌ها، آشکار شدن ریشه زرد و غیره می‌شود. لیفت دندان بهترین راه برای داشتن یک لبخند جوان و درخشان است. روکش‌های زیبایی قدیمی اغلب پس از سال‌ها عملکرد آسیب‌دیده و تغییر رنگ می‌دهند. این امر به این دلیل است که مواد قدیمی فرسوده می‌شوند. وقتی زیبایی آنها دیگر رضایت‌بخش نیست، می‌توانیم آنها را با روکش کامپوزیت مستقیم جایگزین کنیم. ما معمولاً همه مواد قدیمی را حذف می‌کنیم، بنابراین همه آثار پوسیدگی و مواد معیوب قدیمی حذف می‌شوند.

آیا جوان‌ها نیز نیاز به لیفت دندان دارند؟

بسیاری از افراد جوان که دچار دندان‌قروچه مزمن هستند، نسبت به سن خود دندان‌های فرسوده‌ای دارند. بسیاری از جوانان نوشیدنی‌های انرژی‌زا زیادی مصرف می‌کنند که حاوی قند و اسید زیادی است. اگر برای سال‌ها هر روز از نوشابه استفاده کنید، مینای دندان خیلی زود لکه می‌شود و از بین می‌رود و دندان‌ها قدیمی به نظر می‌رسند. به لطف زیبایی شناسی دندانپزشکی مدرن و لیفتینگ دندان، ما می‌توانیم ساعت بیولوژیکی را سال‌ها به عقب برگردانیم و علائم زمان را از لبخند شما پاک کنیم.

دنتال لیفتینگ

دنتال لیفتینگ چگونه توسط دکتر عطایی انجام می‌شود؟

ما خط لبخند را از نمای جانبی اصلاح می‌کنیم. به این معنی که خطی که لبه‌های برش دندان را به هم متصل می‌کند دیگر به سمت بالا خم نخواهد بود. ایده‌آل این است که خط مستقیم و هماهنگ باشد. دنتال لیفیتگ به‌منظور ایجاد هماهنگی در شکل و رنگ دندان‌ها انجام می‌شود. در مواردی که مینای دندان در شرایط خوبی قرار دارد، ما روکش‌های رزین کامپوزیت زیبایی را ترجیح می‌دهیم. اگر بریج یا روکش در دندان‌های عقب وجود دارد که از وضعیت خوبی برخوردار است و رنگ روشن دارد، روکش کامپوزیت را بر اساس شکل و رنگ آنها تنظیم می‌کنیم.

مواد رزین کامپوزیتی جدید ظاهر بسیار طبیعی دارند. آنها روی سطح مینای دندان محو می‌شوند و فاصله بین دندان و مواد عملاً نامرئی می‌شود.

هنگام طراحی لبخند، رنگ روشن را انتخاب می‌کنیم و دندان‌هایی را که رنگ تیره‌تری دارند روشن می‌کنیم. ما اشکال سایر دندان‌ها را اصلاح می‌کنیم و روکش‌های سرامیکی با تکنولوژی جدید را جایگزین می‌کنیم.

کانتورینگ یا لیفت لثه چیست؟

کانتورینگ لثه روشی است که توسط متخصص دندانپزشکی انجام می شود و خط لثه شما را تغییر شکل می دهد. فرآیند لیفت لثه شامل بریدن یا برداشتن بافت اضافی لثه اطراف دندان شما است. اگر دچار از بین رفتن لثه هستید، این روش می تواند در ترمیم بافت لثه شما خوب عمل کند.

در بسیاری از موارد، لیفت لثه یک روش انتخابی است.و انجام دادن آن برای همه الزامی نیست. ولی برای بهبود ظاهر لثه ها، دندان ها یا لبخند بسیار مناسب است.

در حین انجام دنتال لیفتینگ انتظار چه چیزی را باید داشته باشید؟

درمان ترجیحاً در یک ویزیت طولانی انجام می‌شود که طی آن به طور متوسط 8 دندان از نظر زیبایی ترمیم می‌شود. این روش بدون درد است. در این روش نیازی به بیهوشی نیست زیرا آسیبی به مینای دندان نمی‌رسد. لیفت دندان هرگونه عدم تقارن قابل رویت در لبخند را تصحیح می‌کند. خط لبخند را می‌توان به ترتیب از نمای جانبی نیز اصلاح کرد. برای برخی از افراد سیگاری که مایل به داشتن لبخندی درخشان هستند، از همان ابتدا از ایده سفیدکردن دندان خودداری می‌کنیم. در عوض لیفت دندان را از طریق روکش کامپوزیت رزین و جراحی لثه انجام می‌دهیم تا بتوانیم رنگ و شکل دندان‌ها را بازیابی کرده و لبخندی زیبا به شما هدیه دهیم.

برای تعیین وقت قبلی میتوانید از طریق دکمه دریافت نوبت اقدام کنید.