به بخش تماس باما خوش آمدید!

برای تماس باما میتوانید یکی از روش های زیر را انتخاب کنید.

هزینه دندانپزشکی

کامرانیه شمالی- خیابان بازدار-قبل از کوچه تاجیکی-ساختمان بام کامرانیه-پلاک ۱۳-طبقه ۸

info@unique-smile.com

دسترسی به مطب با نقشه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. 

YouTube
LinkedIn
Pinterest
Instagram
Telegram

دندان‌های دائمی با مراقبت مناسب می‌توانند یک عمر دوام بیاورند. با رعایت بهداشت دهان و دندان، رژیم کم قند، استفاده از محافظ دهان هنگام ورزش و مراجعه منظم به دندانپزشک یا سایر متخصصان بهداشت دهان و دندان می‌توان خطر پوسیدگی دندان، بیماری لثه و از دست دادن دندان را کاهش داد. توصیه می‌شود همه، از جمله کودکان خردسال، حداقل هر شش ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنند. تکنیک‌های مدرن به این معنی است که انواع درمان دندانپزشکی بدون هیچ گونه ناراحتی یا دردی انجام شوند. برای آشنایی با انواع روش‌های دندانپزشکی در ادامه با ماهمراه باشید. ( تماس باما )

معاینات دندانپزشکی

وقتی برای معاینه دندان می‌روید، دندانپزشک ابتدا سوالاتی در مورد سلامت عمومی و داروهای شما می‌پرسد. بسیاری از شرایط بهداشتی بر سلامت دهان و دندان شما تأثیر می‌گذارد و بالعکس. برخی از داروها می توانند بر سلامت دهان تأثیر بگذارند یا باید قبل از درمان مورد توجه قرار گیرند. دندانپزشک با استفاده از ابزارهای کوچکی که در دهان شما قرار می‌دهد، مانند آینه هر دندان را بررسی می‌کند. او به دنبال مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان، بیماری لثه و سایر بیماری‌های دهان و دندان می‌گردد. ( تماس باما )

بافتهای نرم (لثه، زبان، لب، گونه و کام) نیز به طور معمول از نظر سرطان دهان و سایر مشکلات احتمالی مورد بازرسی و غربالگری قرار می گیرند. در برخی شرایط ممکن است دندانپزشک مفاصل فک و غدد لنفاوی گردن شما را بررسی کند. اگر موردی وجود داشته باشد که نمی‌توان دید(مثلاً پوسیدگی بین دو دندان شده یا عفونت)، دندانپزشك برای شما عکس می‌نویسد. اگر مشکلی وجود داشته باشد، دندانپزشک گزینه های درمانی را توضیح داده و برآوردی از هزینه و زمان انتظار احتمالی را به شما می‌دهد. ( تماس باما )

انواع درمان دندانپزشکی – جرم گیری و تمیز کردن

جرم گیری دندان- دکتر عطایی

جرم گیری و تمیز کردن شامل از بین بردن جرم‌های جمع شده از روی دندان است. این جرم‌ها شامل ذرات غذا، پلاک نرم (رشد باکتری) و غیره می‌شوند. پلاک و جرم از علل اصلی بیماری لثه هستند. دندانپزشک یا متخصص بهداشت سپس دندان های شما را با استفاده از یک برس دوار با یک خمیر پولیش تمیز و جلا می دهد. این انواع درمان دنداپزشکی به درمان و پیشگیری از بیماری لثه کمک می‌کند. به شما دستورالعمل های سفارشی در مورد نحوه رعایت بهداشت دهان و دندان بین قرارهای ملاقات داده می‌شود. زیرا این امر برای حفظ سلامت لثه‌ها مهم است.

فیشور سیلانت ( تماس باما )

سیلانت از دندان در برابر پوسیدگی محافظت می‌کند. هر دندانی که دارای شیارهای عمیق یا شکاف باشد قابل درمان است، اما متداول ترین دندان‌هایی که نیاز به درمان دارند مولر و پره مولر هستند.

سیلانت یک محلول مایع است که روی سطح گاز گیر دندان تمیز شده رنگ آمیزی شده و به عنوان یک ماده پلاستیکی مقاوم به کار می رود.

این ماده یک مانع فیزیکی ایجاد می کند که از تجمع غذا و سایر باکتری ها در شکاف های دندان جلوگیری کرده و از پوسیدگی آن جلوگیری می‌کند. فیشور سیلانت معمولاً برای کودکان توصیه می شود، زیرا خطر پوسیدگی دندانهای دائمی را کاهش می دهند. ( تماس باما )

پرکردن دندان

پوسیدگی دندان که باعث ایجاد حفره شده است با پر کردن درمان می‌شود. دندانپزشک از مته و سایر ابزارها برای از بین بردن پوسیدگی استفاده می‌کند. حفره تمیز و خشک می‌شود و با یک ماده پر کننده مهر و موم می‌شود. مواد مختلفی برای پر کردن موجود است. بر اساس اندازه، شکل و محل پر کردن، مناسب ترین مواد برای دندان شما استفاده می‌شود. انتخاب رایج، مواد پر کننده با رنگ دندان است که زیبایی دندان و همچنین شکل و عملکرد آن را بازیابی کند. ( تماس باما )

انواع درمان دندانپزشکی- ترمیم دندان آسیب دیده

دندانپزشک درمان‌های مختلفی را برای ترمیم دندان‌های آسیب دیده پیشنهاد می‌کند. این درمان ها به بازگرداندن ظاهر، شکل و عملکرد دندان‌ها شما کمک می‌کنند. انواع درمان دندانپزشکی برای ترمیم دندان آسیب دیده عبارتند از:

  • باندینگ – دندانهای خرد شده، شکاف خورده، تغییر رنگ یافته را می‌توان با باندینگ درمان کرد. برای به دست آوردن ظاهر منظم‌تر دندان آسیب دیده، از رزین رنگ دندان استفاده می‌شود. این رزین ممکن است با گذشت زمان و لکه دار شدن جایگزین شود.
  • کامپوزیت- کامپوزیت یک لایه نازک از رزین یا پرسلن است که به طور دائمی به جلوی دندان چسبانده می‌شود. گاهی اوقات لازم است دندان کمی تراشیده شود تا فضا برای روکش باز شود.
  • روکش- کلاه هایی هستند که به طور دائمی به دندان متصل می شوند. تاج‌ها کل دندان را می‌ پوشانند و می توانند از پرسلن یا فلز ساخته شوند. ممکن است بسته به ناحیه و نیازهای زیبایی یا عملکردی فقط از فلز ساخته شوند. ( تماس باما )